Ziraat Türkiye Kupası

  2017/2018

3. Tur

19 Eylül 2017 Salı 13:00 Anadolu Bağcılarspor 0 - 1 Konya Torku Ş.
19 Eylül 2017 Salı 13:00 Tokatspor 0 - 1 Kahramanmaraşspor
19 Eylül 2017 Salı 13:45 Şanlıurfaspor 5 - 3 Pazarspor
19 Eylül 2017 Salı 14:30 Diyarbekir Spor A.Ş. 0 - 1 İstanbulspor
19 Eylül 2017 Salı 15:00 Payasspor 1 - 3 Amed Sportif Faaliyetler
19 Eylül 2017 Salı 15:30 Menemen Bld.Spor 4 - 2 Darıca Gençlerbirliği
19 Eylül 2017 Salı 15:30 Bodrum Bld. Bodrumspor 2 - 3 Gazişehir FK
19 Eylül 2017 Salı 15:30 Bandırmaspor 0 - 1 Çorum Belediyespor
19 Eylül 2017 Salı 15:30 Muğlaspor 3 - 4 Etimesgut Belediyespor
19 Eylül 2017 Salı 16:00 Van BŞB 0 - 1 Kayserispor
19 Eylül 2017 Salı 17:00 Balıkesir B. 6 - 7 Kars 36 Spor
19 Eylül 2017 Salı 19:00 Kemerspor 2003 0 - 1 Sivas Belediyespor
19 Eylül 2017 Salı 19:00 Mersin İY 3 - 5 Orhangazi Belediyespor
19 Eylül 2017 Salı 19:00 Boluspor 3 - 0 Sinopspor
20 Eylül 2017 Çarşamba 13:00 İnegölspor 0 - 2 Evkur Yeni Malatyaspor
20 Eylül 2017 Çarşamba 14:00 Baysal İnşaat Düzyurtspor 7 - 8 Gümüşhanespor
20 Eylül 2017 Çarşamba 14:30 Batman Petrolspor 3 - 1 Göztepe
20 Eylül 2017 Çarşamba 15:00 Denizlispor 1 - 0 Düzcespor
20 Eylül 2017 Çarşamba 15:00 Keçiörengücü 3 - 1 Silivrispor
20 Eylül 2017 Çarşamba 15:00 Kozan Belediyespor 1 - 3 Adanaspor
20 Eylül 2017 Çarşamba 15:00 Sancaktepe Belediyespor 2 - 4 Elazığspor
20 Eylül 2017 Çarşamba 15:00 Erzin Belediyespor 1 - 2 Ottocool Karagümrük
20 Eylül 2017 Çarşamba 15:00 Kastamonuspor 1966 1 - 3 Ofspor
20 Eylül 2017 Çarşamba 15:00 Hacettepe 1 - 2 Yeni Altındağ Belediyespor
20 Eylül 2017 Çarşamba 15:00 Hatayspor 1 - 0 Ergene Velimeşespor
20 Eylül 2017 Çarşamba 15:30 Kocaeli Birlikspor 5 - 6 Edirnespor
20 Eylül 2017 Çarşamba 15:30 Bergama Belediyespor 0 - 2 Sarıyer
20 Eylül 2017 Çarşamba 15:30 Tuzlaspor 1 - 0 Zonguldak Kömürspor
20 Eylül 2017 Çarşamba 15:30 Yeşil Bursa 3 - 1 Karşıyaka
20 Eylül 2017 Çarşamba 16:00 Giresunspor 3 - 1 Cizrespor
20 Eylül 2017 Çarşamba 17:00 Altay 6 - 7 BB Erzurumspor
20 Eylül 2017 Çarşamba 18:00 Altınordu 1 - 0 Sultanbeyli Belediyespor
20 Eylül 2017 Çarşamba 18:00 Bucaspor 2 - 0 Pendikspor
20 Eylül 2017 Çarşamba 19:00 Grandmedical Manisaspor 4 - 1 Arsinspor
20 Eylül 2017 Çarşamba 19:00 Gaziantepspor 0 - 3 Tire 1922 Spor
20 Eylül 2017 Çarşamba 19:00 Adana Demirspor 3 - 0 Bayrampaşa
20 Eylül 2017 Çarşamba 19:00 Samsunspor 4 - 6 Ankara Demirspor
20 Eylül 2017 Çarşamba 20:30 Bursaspor 4 - 0 Tarsus İdman Yurdu
20 Eylül 2017 Çarşamba 20:30 Fethiyespor 2 - 0 Nazilli Belediyespor
21 Eylül 2017 Perşembe 13:00 Anagold 24Erzincanspor 4 - 2 Eskişehirspor
21 Eylül 2017 Perşembe 15:00 Eyüpspor 2 - 1 Sakaryaspor
21 Eylül 2017 Perşembe 15:00 Kızılcabölükspor 2 - 1 Ümraniyespor
21 Eylül 2017 Perşembe 16:00 Demir Grup Sivasspor 3 - 0 Bugsaşspor
21 Eylül 2017 Perşembe 17:30 Afjet Afyonspor 2 - 0 MKE Ankaragücü
21 Eylül 2017 Perşembe 19:30 Çaykur Rizespor 3 - 0 Nevşehirspor Gençlik

Genel İç Saha Dış Saha

Ziraat Türkiye Kupası

Türkiye Futbol Federasyonu, 1961 yılında başlayan Avrupa Kupa Galipleri Kupası'nda Türkiye'yi temsil edecek takımı belirlemek üzere, 1962-1963 sezonunda bütün liglerde yer alan 66 takımın iştirakiyle bir "Türkiye Kupası" organize etti. Bir süre bu isim altında yapılan turnuvanın adı 1980-1981 sezonunda "Federasyon Kupası" olarak değiştirildi. 1992-1993 sezonunda ismi yeniden "Türkiye Kupası" olan kupanın son ismi kupanın ismi 13 Aralık 2005 itibariyle 2 yıllığına "Fortis Türkiye Kupası" oldu. Türkiye Kupası'nı  şimdiye dek 13 ayrı takım müzesine götürdü.
 
FİNALLER VE ŞAMPİYONLAR
1962-1963 Galatasaray - Fenerbahçe 2-1 / 2-1
1963-1964 Galatasaray - Altay 0-0 / 3-0 (Hükmen) (*)
1964-1965 Galatasaray - Fenerbahçe 0-0 / 1-0
1965-1966 Galatasaray - Beşiktaş 1-0
1966-1967 Altay - Göztepe 2-2 (**)
1967-1968 Fenerbahçe - Altay 2-0 / 0-1
1968-1969 Göztepe - Galatasaray 1-0 / 1-1 (Uzatmada)
1969-1970 Göztepe - Eskişehirspor 1-2 / 3-1
1970-1971 Eskişehirspor - Bursaspor 0-1 / 2-0
1971-1972 Ankaragücü - Altay 0-0 / 3-0
1972-1973 Galatasaray - Ankaragücü 3-1 / 1-1
1973-1974 Fenerbahçe - Bursaspor 0-1 / 3-0
1974-1975 Beşiktaş - Trabzonspor 0-1 / 2-0
1975-1976 Galatasaray - Trabzonspor 0-1 / 1-0 (5-4 pen)
1976-1977 Trabzonspor - Beşiktaş 1-0 / 0-0
1977-1978 Trabzonspor - Adana Demirspor 3-0 / 0-0
1978-1979 Fenerbahçe - Altay 1-2 / 2-0
1979-1980 Altay - Galatasaray 1-0 / 1-1
1980-1981 Ankaragücü - Boluspor 2-1 / 0-0
1981-1982 Galatasaray - Ankaragücü 3-0 / 1-2
1982-1983 Fenerbahçe - Mersin İdman Yurdu 2-1 / 2-0
1983-1984 Trabzonspor - Beşiktaş 2-0 (Uzatmada)
1984-1985 Galatasaray - Trabzonspor 2-1 / 0-0
1985-1986 Bursaspor - Altay 2-0
1986-1987 Gençlerbirliği - Eskişehirspor 5-0 / 1-2
1987-1988 Sakaryaspor - Samsunspor 2-0 / 1-1
1988-1989 Beşiktaş - Fenerbahçe 1-0 / 2-1
1989-1990 Beşiktaş - Trabzonspor 2-0
1990-1991 Galatasaray - MKE Ankaragücü 3-1 (Uzatmada)
1991-1992 Trabzonspor - Bursaspor 0-3 / 5-1
1992-1993 Galatasaray - Beşiktaş 1-0 / 2-2
1993-1994 Beşiktaş - Galatasaray 0-0 / 3-2
1994-1995 Trabzonspor - Galatasaray 3-2 / 1-0
1995-1996 Galatasaray - Fenerbahçe 1-0 / 1-1
1996-1997 Kocaelispor - Trabzonspor 1-1 / 1-0
1997-1998 Beşiktaş - Galatasaray 1-1 / 6-4 (Penaltılarla)
1998-1999 Galatasaray - Beşiktaş 0-0 / 2-0
1999-2000 Galatasaray - Antalyaspor 5-3 (Uzatmada)
2000-2001 Gençlerbirliği - Fenerbahçe 6-3 (Penaltılarla)
2001-2002 Kocaelispor - Beşiktaş 4-0
2002-2003 Trabzonspor - Gençlerbirliği 3-1
2003-2004 Trabzonspor - Gençlerbirliği 4-0
2004-2005 Galatasaray - Fenerbahçe 5-1
2005-2006 Beşiktaş - Fenerbahçe  3-2 (Uzatmada)
2006-2007 Beşiktaş - K. Erciyesspor  1-0 (Uzatmada)
2007-2008 Kayserispor - Gençlerbirliği  11-10 (Penaltılarla)
2008-2009 Beşiktaş - Fenerbahçe  4-2
2009-2010 Trabzonspor - Fenerbahçe  3-1
2010-2011 Beşiktaş - İstanbul BŞB 6-5 (Penaltılarla)
2011-2012 Fenerbahçe - Bursaspor 4-0

 
(*) Altay maça çıkmadığı için Galatasaray hükmen kazandı.
(**) Kura ile Altay kazandı.

Gol Krallığı

25 Eylül 2017
Oyuncu Maç Sayısı Gol Sayısı
1 Mustafa Eskihellaç 1 4
2 Sefa Durmuş 2 3
3 Abdurrahman Kuyucu 1 2
4 Aykut Uluç 1 2
5 Deniz Yılmaz 1 2
6 Emanuel Dening 1 2
7 Erdinç Kedikli 1 2
8 Gökay İravul 1 2
9 Hacı Ömer Doğru 1 2
10 Ömer Yıldız 1 2
11 Özgürcan Özcan 1 2
12 İlhan Aslanoğlu 1 2
13 Mahmut Metin 1 2
14 Yasir Vardar 1 2
15 Mustafa Aydoğdu 2 2
16 Recep Berk Elitez 2 2
17 Sinan Uzun 2 2
18 Hasan Kaya 2 2